SIA “Eco Baltia vide” aicina Salaspils novada un Ādažu pilsētas iedzīvotājus piedalīties elektrotehnikas nodošanas akcijā

Atpakaļ
Dalīties
Pāriet uz galveno saturu

Lai veicinātu iespējas  iedzīvotājiem  ērtā un videi draudzīgā veidā atbrīvoties no nolietotās un vairs nederīgās elektronikas, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu aicina Salaspils novada un Ādažu pilsētas iedzīvotājus pieteikties mājsaimniecībās un uzņēmumos uzkrāto  iekārtu bezmaksas savākšanas akcijā, kas notiks no 25. līdz 26. augustam.

Pieteikties akcijai iedzīvotāji aicināti līdz 21. augustam (ieskaitot), reģistrējoties ŠEIT, zvanot pa tālr. 26626165 vai rakstot uz e-pastu elektronika@ecobaltiavide.lv. Piesakoties obligāti jānorāda aptuvenais elektronikas apjoms un precīza savākšanas vieta (adrese).

Akcijas ietvaros nodot varēs gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c., gan arī mazo tehniku (sākot no 10kg), piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildu var kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

Pieteikto elektroiekārtu savākšana notiks no 25. līdz 26. augustam, sākot no plkst. 7:00, visas dienas garumā. Norādītajos datumos pieteiktajai elektrotehnikai jābūt novietotai SIA “Eco Baltia vide” darbiniekiem brīvi pieejamā vietā – ārpus ēkas vai nožogotas teritorijas.

Veicot elektroiekārtu izvešanu, netiks savākti cita veida atkritumi, kā piemēram, sadzīves atkritumi un būvgruži (podi, vannas, palodzes, durvis logi u.c. ražošanas atkritumi, kas radušies būvniecības procesā).

Akcijas organizatori informē, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektroiekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu u.c.