Kampaņā “Nodod motoreļļu, nevis planētu” visā Latvijā bez maksas aicina nodot izlietoto motoreļļu

Atpakaļ
Dalīties
Pāriet uz galveno saturu

Motoreļļas ir viens no autoservisos visbiežāk radītajiem bīstamajiem atkritumiem, kam nepieciešama speciāla apsaimniekošana, lai novērstu to nonākšanu vidē. Lai vērstu uzmanību uz auto servisos radīto bīstamo atkritumu atbildīgu apsaimniekošanu, no 1.oktobra līdz 31.oktobrim “Latvijas Zaļais punkts” kopā ar “Eko Osta”, “Inter Cars Latvija”, kā arī “Motointegrator.lv” un “IC24.lv”  īsteno kampaņu “Nodod motoreļļu, nevis planētu!”, kuras laikā visā Latvijā tiks nodrošināta izlietoto motoreļļu bezmaksas savākšana.  

Kampaņā “Nodod motoreļļu, nevis planētu!” izlietoto motoreļļu aicināti nodot ikviens interesents – auto servisi, lauku saimniecības, rūpnīcas un citi uzņēmumi vai fiziskas personas, kam ikdienā tiek uzkrātas šīs vielas. Savākšana tiek nodrošināta no kampaņas dalībnieka noteiktās adreses pēc iepriekšējas pieteikšanās, zvanot “Eko Osta” pa tel. +371 67393860 vai piesakot izvešanu mājas lapā www.ekoosta.lv. Pakalpojums tiks nodrošināts rindas kārtībā, sākot no 10.oktobra, vadoties pēc saņemtajiem pieteikumiem.

Minimālais vienā reizē bez maksas nododamais motoreļļas apjoms ir 200 litri. Lai nodrošinātu pakalpojumu bez maksas un lai pēcāk būtu iespējams īstenot savāktās motoreļļas pārstrādi, tai jābūt bez citu vielu piemaisījumiem.

Ikviens, kurš kampaņas laikā nodos vismaz 200 litru izlietotās motoreļļas bez citiem piejaukumiem, varēs piedalīties izlozē par 500 EUR vai divām 200 EUR dāvanu kartēm no automašīnu rezerves daļu tirgotāja SIA “Inter Cars Latvija”. Izloze par balvām notiks 10.novembrī un informācija par laimētājiem būs pieejama www.zalais.lv. Kampaņas rīkotāji ar laimētājiem sazināsies individuāli. Kampaņas laikā iegūtie dati tiks izmantoto tikai un vienīgi kampaņas ietvaros, lai sazinātos par eļļas izvešanu un laimesta gadījumā par balvas saņemšanu.

“Latvijas Zaļais punkts” kopā ar “Eko Osta” un “Inter Cars Latvija” atgādina, ka bīstamos atkritumus jau to rašanās vietās jāapsaimnieko atbildīgi – jāuzglabā tikai izturīgos un drošos konteineros un pēc tam jānodod atkritumu apsaimniekotājam, kuram ir izsniegta speciāla atļauja. Daļa bīstamo atkritumu ir viegli uzliesmojoši un rada paaugstinātu ugunsbīstamību. Sadedzinot motoreļļas, atmosfērā nonāk virkne kaitīgo vielu, piemēram, hlors, broms, naftas produkti, policikliskie aromātiskie ogļūdeņraži un citi ķīmiskie savienojumi.