Aicinām veidot zaļos paradumos kopā ar Procter Gamble

Atpakaļ
Dalīties
Pāriet uz galveno saturu

Procter & Gamble un Sanitex laidis klajā atkārtoti uzpildāmas un 100% pārstrādājamas šampūnu pudeles!
Iedzīvotājiem veikalos Drogas visā Latvijā ir iespēja iegādāties zīmolu Pantene, Head & Shoulders un Aussie šampūnus jaunā Good Refill sistēmas iepakojumā, kas sastāv no atkārtoti lietojamas 100% alumīnija šampūna pudeles un pārstrādājama materiāla uzpildes pakas, kas izgatavota, izmantojot par 60% mazāk plastmasas (uz ml salīdzinājumā ar standarta zīmola pudeli).

Šis ir viens no pozitīvajiem piemēriem, kā iedzīvotāju paradumu maiņa iet roku rokā ar uzņēmuma piedāvājumiem un otrādi. Turklāt tas pierāda, ka arī uzņēmumi var atrast savu vietu 5P principos, no kuriem Procter & Gamble Beauty un Drogas savā stratēģijā ietvēris trīs no tiem –“pārstrādāt”, “pārskatīt”, “pielietot vēlreiz”, tādējādi mērķējot līdz 2025.gadam samazināt plastmasas izmantošanu par 25%.

Latvijas Zaļais punkts atgādina, ka mainīt paradumus – kaut tikai nedaudz – ir katra iedzīvotāja  spēkos. Tāpēc uzņēmums izstrādājis piecus vienkāršus pamatprincipus jeb 5P, kas palīdzēs “Pateikt nē” jeb nepirkt to, kas patiesībā nav vajadzīgs, “Pielietot vēlreiz”, kur tas iespējams, “Pārskatīt” savas izvēles, dodot priekšroku tam, kas videi draudzīgs, kā arī lietas “Pārveidot” un noslēgumā arī “Pārstrādāt”, dodot tām jaunu dzīvi.

Vairāk par to, kā kļūt videi draudzīgākam un kā savā ikdienā integrēt 5P principus, var uzzināt Latvijas Zaļā punkta kampaņā “Pieccīņas šķiratlons”, par ko plašāka informācija pieejama pieccina.zalais.lv.