Jelgavā notiks seminārs “Ilgtspējīgs iepakojums: no dizaina līdz pārstrādei 2024”

Atpakaļ
Dalīties
Pāriet uz galveno saturu

Lai informētu par gaidāmajām izmaiņām plastmasas iepakojuma apsaimniekošanā no šā gada 1.jūlija, kā arī lai skaidrotu iespējamos risinājumus iepakojuma pārstrādājamības veicināšanai, Latvijas Zaļais punkts un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, rīko semināru “Ilgtspējīgs iepakojums: no dizaina līdz pārstrādei 2024”, kas notiks šā gada 24.aprīlī no plkst. 10:00 līdz plkst. 15:20 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Aulā, Lielajā ielā 2, Jelgavā.

Pasākuma pirmajā daļā par gaidāmajām izmaiņām Latvijā iepakojuma pārstrādājamības un ilgtspējas veicināšanā runās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieka vides aizsardzības jautājumos p.i., Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere. Pētījuma datus par iepakojuma ilgtspēju mazumtirdzniecībā Latvijā prezentēs Dr. Sandra Muižniece-Brasava, LBTU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas vadītāja, savukārt pētījumu par Latvijas tirgū piedāvāto plastmasas izstrādājumu sastāvu un daudzumu  prezentēs Kaspars Kļavenieks, SIA “Geo Consultants” atkritumu apsaimniekošanas eksperts.  Tāpat pasākumā uzstāsies Ph.D. Ilze Laukalēja-Broka no LBTU un SIA “Nordic Plast” kvalitātes vadītāja Kristīne Geidāne, lai informētu par risinājumiem iepakojuma pārstrādājamības veicināšanai.

Pasākuma otrajā daļā notiks paneļdiskusija, kurā eksperti runās par pagaidām neskaidrajiem jautājumiem nozarē ar mērķi virzīt idejas risinājumiem, izpratnes veicināšanai starp visām iesaistītajām pusēm plastmasas iepakojuma pārstrādājamībai un ES direktīvās noteikto prasību izpildīšanai.

Diskusijā piedalīsies Rudīte Vesere, VARAM valsts sekretāra vietnieka vides aizsardzības jautājumos p.i., Vides aizsardzības departamenta direktore, Dr. Sandra Muižniece-Brasava, LBTU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļas vadītāja, Kaspars Zakulis, SIA “Latvijas Zaļais punkts” direktors, Laura Bagātā, SIA “Orkla Latvija” komunikācijas vadītāja, kā arī Andris Trumars, SIA “Nordic Plast” direktors. Paneļdiskusiju vadīs Jānis Krops, Swedbank mediju attiecību vadītājs.

Seminārs paredzēts iepakojuma ražotājiem, tirgotājiem, atkritumu apsaimniekotājiem, vides aizsardzības speciālistiem un citiem interesentiem.

Dalība pasākumā ir bez maksas un pēc iepriekšējas pieteikšanās – ŠEIT. Vietu skaits pasākumā ir ierobežots.

 

Seminārs tiek rīkots LIFE integrētā projekta “Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju” (LIFE Waste To Resources IP, LIFE20 IPE/LV/000014) ietvaros, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.  www.wastetoresources.varam.gov.lv

Informācija atspoguļo tikai autoru nostāju un viedokli, un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras  (CINEA) nostāju un viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne finansējuma piešķīrējs nav atbildīgi par pausto saturu.

 


Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Tev patīkamu tīmekļa vietnes apmeklējuma pieredzi. Sīkdatnes Tev ļauj droši piekļūt lapai, bet mums – analizēt lapas apmeklējumu un uzlabot tās darbību.
Šeit Tu vari izvēlēties, kuras sīkdatnes apstiprināt. Uzzini vairāk par  privātuma aizsardzības politikas nosacījumiem. Atceries, ka savu izvēli jebkurā laikā vari mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.