Par mums

Mūsu darbības principi

Latvijas Zaļais punkts organizē izlietotā iepakojuma, elektropreču un videi kaitīgu preču pārstrādi uzņēmumu vietā saskaņā ar Latvijas vides aizsardzības fonda apstiprinātu vairāku gadu darbības plānu.

AS „Latvijas Zaļais punkts” ir dibināts 2000.gada 11.janvārī un ir pieredzes bagātākā ražotāju atbildības organizācija. Latvijas Zaļais punkts kopš darbības pirmsākumiem rūpējas par izlietotā iepakojuma apsaimniekošanu. Kopš 2006.gada Latvijas Zaļais punkts ir atbildīgs arī par nolietoto elektropreču un videi kaitīgo preču apsaimniekošanu. 

 

Efektīvas iepakojuma, nolietoto elektropreču un videi kaitīgu preču savākšanas sistēmas pieejamība visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Latvijas Zaļā punkta darbības mērķis 


Latvija – valsts bez atkritumiem.
Viss tiek sašķirots,
Viss tiek pārstrādāts,
Visam tiek atrasta vērtība.

Latvijas Zaļā punkta vīzija 

Mēs labi apzināmies, ka atkritumi neizbēgami radīsies vienmēr, taču mūsu mērķis ir atkritumus pārvērst vērtībās, nevis noglabāt tos poligonos. Mēs esam par Latviju bez atkritumu poligoniem. Mēs esam par Latviju, kurā atkritumi tiek sašķiroti, pārstrādāti un tiem tiek atrasta jauna vērtība.

 

Iedvesmot paveikt vairāk, tērējot mazāk.

Latvijas Zaļā punkta misija   

Mēs esam pārliecināti, ka, atbildīga un gudra resursu izmantošana, palīdz ietaupīt gan uzņēmumiem, gan ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Tērēt mazāk nenozīmē stagnāciju, bet tieši otrādi – attīstību un augstāku dzīves kvalitāti. Mēs esam par gudrību, atbildību un attīstību.

 

Latvijas Zaļā punkta vērtības

 

  1. Vienota pakalpojuma pieejamība - klientiem nepieciešami pakalpojumi vienuviet - profesionāls personāls un vienkārša saziņa ar uzņēmumu.
  2. Stabils, profesionāls uzņēmums ar efektīvu pakalpojuma menedžmentu - uzņēmuma darbinieki ir savas jomas eksperti, ievērojot uzņēmējdarbības ētikas principus.
  3. Tīra un sakopta vide un sociālā atbildība - dabas resursu saprātīga izmantošana, atkritumu šķirošana ikdienā, nolietoto elektropreču un videi kaitīgo preču nodošana otrreizējai pārstrādei. Izglītojošo pasākumu organizēšana un atbalstīšana, ilgtspējīga attīstība. Kopējs labums visai sabiedrībai, atbildība par savas rīcības sekām.

 

Integrētās vadības sistēmas kvalitātes un vides pārvaldības politika

 

Latvijas Zaļā punkta uzdevums ir sasniegt Eiropas Savienības direktīvas noteiktās reģenerācijas normas izpildi, īstenojot:

 

  • ražotāju brīvprātīgās atbildības principu ieviešanu izlietotā iepakojuma, videi kaitīgo preču, elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanā;
  • vides aizsardzības un atkritumu apsaimniekošanas procesu optimizāciju;
  • ilgtermiņa stratēģijas veidošanu izlietotā iepakojuma, videi kaitīgo preču, elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu reģenerācijas programmu īstenošanā un iedzīvotāju izglītošanā resursu taupīgā izmantošanā.

 

Latvijas Zaļais punkts valstij palīdz izpildīt saistības par atkritumu dalītu vākšanu un pārstrādi ar Starptautisko standartu ISO 9001:2015 un ISO 14001:2015 prasībām atbilstošas integrētās vadības sistēmas palīdzību. 

 

*Eco Baltia uzņēmumi ir sociāli atbildīgu uzņēmumu grupa, kas savā darbībā ievēro labas pārvaldības un ilgtspējīgas attīstības principus, kā arī pilnveido iekšējos procesus šajā jomā. Sekmējot vides aizsardzību un sociāli atbildīgas uzņēmējdarbības prakses ievērošanu, ir izstrādāti grupas uzņēmumu sadarbības partnera darbības pamatprincipi (Kodekss>>), kuri savā darbībā jāievēro Eco Baltia sadarbības partnerim, tā darbiniekiem un apakšuzņēmējam.

 

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku.