Dabas resursu nodokļa samaksas par vides kaitīgām precēm

Pāriet uz galveno saturu

Noslēdzot līgumu ar LZP, elektrisko akumulatoru un bateriju, smēreļļu, eļļas filtru un visu veidu riepu importētāji Latvijā, saņems atbrīvojumu no DRN samaksas.

Ja tavs uzņēmums pirmais Latvijas Republikas teritorijā realizē vai savā saimnieciskajā darbībā izmanto VKP (VKP ražotājs Atkritumu apsaimniekošanas likuma izpratnē), tad, noslēdzot līgumu ar Latvijas Zaļo punktu, saņemsi atbrīvojumu no Dabas resursu nodokļa samaksas par šīm precēm.

Videi kaitīgu preču veidi, par kuriem var saņemt DRN atbrīvojumu sadarbībā ar LZP:

Nr. VKP veids
1.Smēreļļas
2.Elektriskie akumulatori un galvaniskie strāvas avoti:
2.1.elektriskie akumulatori, svina
2.2.galvaniskie elementi un galvaniskās baterijas
2.3.citi elektriskie akumulatori
3.Visu veidu riepas
4.Eļļas filtri

Ar 2022. gada 1.janvāri LZP vairs neapsaimnieko NI-cd akumulatorus.

Bateriju vai akumulatoru ražotājs ir jebkura persona Eiropas Savienības dalībvalstī, kas neatkarīgi no izmantotās tirdzniecības metodes, arī neatkarīgi no distances līguma, savas komercdarbības vai saimnieciskās darbības ietvaros pirmo reizi laiž tirgū baterijas vai akumulatorus, tai skaitā baterijas vai akumulatorus, kuri atbilstoši ražotāja komercdarbībai ir iestrādāti ierīcēs vai transportlīdzekļos. (Atkritumu apsaimniekošanas likums 31.pants 1.punkts)
Bateriju un akumulatoru ražotājam mēneša laikā pēc tam, kad uzsācis Atkritumu apsaimniekošanas likumā noteiktās darbības ar BA, ir pienākums reģistrēties BA ražotāju reģistrā.

Noslēdzot līgumu ar LZP, mēs palīdzēsim jums veikt reģistrāciju un turpmāk jūsu vietā iesniegsim BA ražotāju reģistrā atskaites.

Atbrīvojums no dabas resursu nodokļa samaksas par baterijām un akumulatoriem ir spēkā tikai tad, ja uzņēmums ir reģistrēts BA ražotāju reģistrā.

Lai saņemtu atbrīvojumu no DRN samaksas sazinies ar LZP pārdošanas komandu.

Dabas resursu nodokļu atbrīvojums noLīgums jānoslēdz līdz
I ceturkšņa (1.janvāra)10.novembrim
II ceturkšņa (1.aprīļa)10.februārim
III ceturkšņa (1.jūlija)10.maijam
IV ceturkšņa (1.oktobra) 10.augustam

Uzzini par klientu priekšrocībām un ieguvumiem sadarbojoties ar LZP.

Sazinies

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Tev patīkamu tīmekļa vietnes apmeklējuma pieredzi. Sīkdatnes Tev ļauj droši piekļūt lapai, bet mums – analizēt lapas apmeklējumu un uzlabot tās darbību.
Šeit Tu vari izvēlēties, kuras sīkdatnes apstiprināt. Uzzini vairāk par  privātuma aizsardzības politikas nosacījumiem. Atceries, ka savu izvēli jebkurā laikā vari mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.