24.novembrī notiks ikgadējā konference “Latvija – valsts bez atkritumiem”

Atpakaļ
Dalīties
Pāriet uz galveno saturu

Šā gada 24.novembrī no plkst.10.00 līdz plkst. 15.00 norisināsies ikgadējā Latvijas Zaļā punkta konference “Latvija – valsts bez atkritumiem”. Konferencē, piedaloties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem un nozares ekspertiem, diskutēs par to, kā Latvijai virzīties uz zaļāku ekonomiku, ilgtspējīgāku uzņēmējdarbību un saudzīgāku resursu izmantošanu, tostarp, Latvijas energoneatkarības veicināšanai.

Konferences programmā:

  • “Ceļā uz ilgtspējīgāku Latviju un aprites ekonomiku” (VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere);
  • “Iedzīvotāju zaļie paradumi šķērsgriezumā. Cik zaļi patiesībā esam?” (Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis);
  • “Elektropreču "deviņas" dzīvības - kaķis maisā vai nepieciešamība zaļākai nākotnei?” ("Eco Baltia vide" valdes priekšsēdētājs Jānis Aizbalts);
  • “STENDERS - ilgtspējas ceļojums” ("STENDERS" izpilddirektore Kristīne Grapmane).

Diskusija: “Latvijas neizmantotie resursi energoneatkarībai – vai un kad tos liksim lietā?”, kurā piedalās:

  • Andris Ķēniņš, VARAM Valsts sekretāra vietnieks vides aizsardzības jautājumos;
  • Evita Goša, "Schwenk Latvija" valdes locekle;
  • Oskars Pundurs, “Tet” saules enerģijas pārdošanas vadītājs;
  • Edijs Šaicāns, Ekonomikas ministrijas Valsts sekretāra vietnieks enerģētikas jautājumos.

Savukārt konferences noslēgumā būs saruna “Dažkārt vienkārši jāsaka – JĀ!” ar piedzīvojumu aģentūras “PostNos” dibinātāju Valdi Vītoliņu, par to, kā ļauties piedzīvojumu garam un nebaidīties no jaunām iespējām un izaicinājumiem.

Konferenci vadīs TV seja, radio “SWH” raidījumu vadītāja Sanda Dejus jeb šķiratlona trenere Viktorija.

Konferenci “Latvija – valsts bez atkritumiem” tiešraidē ikviens interesents bez maksas varēs vērot portālā “Delfi.lv” sadaļā “Tiešraides”, kā arī Latvijas Zaļā punkta kanālos sociālajos tīklos “Facebook” un “Youtube”.

Konferenci klātienē aicinām apmeklēt arī mediju pārstāvjus, iepriekš reģistrējoties pa tālr. 28780467 vai rakstot e-pastu uz alise.zvaigzne@ecobaltiavide.lv. Nepieciešamības gadījumā tiks nodrošinātas arī individuālas intervijas.

Plašāka informācija un konferences programma pieejama Latvijas Zaļā punkta mājaslapā www.zalais.lv.

“Latvija – valsts bez atkritumiem” ir ikgadējā Latvijas Zaļā punkta rīkota konference. Tās mērķis ir veidot platformu, kurā diskutēt par aktualitātēm un nepieciešamajiem soļiem Latvijas virzībā uz atkritumu apjoma kopējo samazināšanu, iespējami plašāku atkritumu šķirošanu un pārstrādi, īstenojot principu, ka visi Latvijā radītie atkritumi tiek sašķiroti, pārstrādāti un visam tiek atrasta vērtība.