Par mums

Zaļais punkts pasaulē

Latvijas Zaļais punkts ir Eiropas Zaļo punktu apvienības PRO Europe (Packaging Recovery Organisation Europe s.p.r.l.) biedrs.

PRO Europe apvieno 33 valstu iepakojumu apsaimniekošanas sistēmas, kas veic preču zīmes "Zaļais punkts" licences tiesību piešķiršana, uzturot to kā vienotu Eiropas preču zīmi.
 

PRO Europe nodrošina pieredzes un informācijas apmaiņu starp dalīborganizācijām, to interešu lobēšanu un pārstāvību Eiropas Savienības institūcijās. 

Ik gadu Latvijas Zaļais punkts piedalās PRO Europe organizētajos pasākumos un semināros, lai dalītos pieredzē par atkritumu savākšanas, šķirošanas un pārstrādes jautājumiem Latvijā, diskutē par nozares problēmām un risinājumiem, uzklausa pozitīvo pieredzi un priekšlikumus no citu valstu dalīborganizācijām.

 

Ar PRO Europe dalību rīkotajās konferencēs starptautiskie uzņēmumi dalās pieredzē, kā tiek īstenotas Eiropas Savienības direktīvu normas – samazināts iepakojuma svars uz vienu vienību vai izmantots iepakojums, kas ir pārstrādājams vai kompostējams. Labie piemēri tiek nodoti dalīborganizāciju sadarbības partneriem un klientiem.

 

Savukārt Latvijas Zaļais punkts rīko ikgadējos un ceturkšņa seminārus esošajiem un jaunajiem klientiem, kur sadarbības partneri tiek informēti par aktualitātēm nozarē vietējā tirgū un pasaulē, par plānotajām izmaiņām Eiropas Savienības direktīvās un Latvijas Zaļā punkta plāniem.

 

Latvijas Zaļais punkts saviem klientiem sniedz konsultācijas par citu valstu pieredzi un likumdošanas prasībām atkritumu apsaimniekošanas jomā, kā arī palīdz noslēgt līgumu ar citas valsts Zaļo punktu.

 

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku.