Jaunumi

Taupīga saimniekošana

14. Jūnijs, 2016

Žurnāls "Bilance": Taupīga saimniekošana

Žurnāla "Bilance" jūnija numurā AS "Latvijas Zaļais punkts" direktora vietniece un Vides pārvaldības vadītāja Laura Berga sniedz atbildes uz jautājumiem kur vēl atrast rezerves racionālākai saimniekošanai.

Atbildes uz jautājumiem:

1. Mūsu uzņēmums ir pārtikas preču ražotājs. Daļu no saražotajām precēm uzņēmums izved no Latvijas un daļu pārdod Latvijas teritorijā. Izejvielas preču ražošanai uzņēmums iepērk ārpus Latvijas. Iepakojumu, kurā iepako pašražotās preces, uzņēmums iepērk Latvijā. Vai aprēķinot dabas resursu nodokli par preču iepakojumu, uzņēmumam ir tiesības atskaitīt no Latvijas izvesto preču iepakojuma svaru?

2. Mans uzņēmums ir saņēmis atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas par elektriskām un elektroniskām iekārtām. Atskaitēs, kuras esmu iesniedzis apsaimniekotājam par 2015. gadu, esmu uzrādījis visu 2015. gadā Latvijā ievesto elektrisko iekārtu svaru, bet liela daļa no šīm iekārtām nav realizētas un atrodas noliktavā. Vai es varu saņemt atpakaļ naudu no apsaimniekotāja par 2015. gadā Latvijā nepārdotajām elektriskajām iekārtām?

3. Mūsu uzņēmums ieved Latvijā saldētas zivis no ārvalstu piegādātāja. Ārvalstu piegādātājs savā ražotnē zivis ir iepakojis Latvijā saražotos iepakojuma izstrādājumos, kurus mēs esam viņam piegādājuši. Vai mums tiešām ir jāmaksā dabas resursu nodoklis par šiem iepakojuma materiāliem, ja tie ir ražoti Latvijā?

4. Kāda ir juridiskās personas atbildība par iepriekšējā kalendāra gadā neuzskaitītajiem dabas resursu nodokļa objektiem - iepakojumu un videi kaitīgām precēm, ja tai ir bijis atbrīvojums no dabas resursu nodokļa samaksas šajā peridā, piedaloties apsaimniekošanas sistēmā?


Bilance: publikācija "Taupīga saimniekošana"

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku