Jaunumi

25.novembrī notiks konference “Latvija – valsts bez atkritumiem”

09. Novembris, 2020

Šā gada 25.novembrī no plkst.10 līdz plkst. 12.30 tiešraidē norisināsies ikgadējā Latvijas Zaļā punkta konference “Latvija – valsts bez atkritumiem”. Konferencē, piedaloties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjiem un nozares ekspertiem, diskutēs par aktuālo atkritumu šķirošanā un pārstrādē, aprites ekonomikas ieviešanā un ilgtspējīgu praksi uzņēmējdarbībā.

“Soli pa solim liela daļa Latvijas iedzīvotāju ir iemācījušies šķirot stikla pudeles, baterijas, makulatūru, plastmasas iepakojumus, elektroiekārtas un riepas. Tagad speram arī pirmos soļus tekstila šķirošanas sistēmas virzienā. Taču šķirošana ir tikai sākuma posms – mums šīs lietas jeb patiesībā resursi vēl ir jāpārstrādā, radot jaunas vērtības, un samazinot dabas resursu patēriņu. Ik gadu organizējam konferenci, kurā aktualizējam šos jautājumus un rodam arī jaunas idejas, lai nākotnē Latviju tiešām varam saukt par zaļāko valsti pasaulē, kurā visi atkritumi tiek sašķiroti, pārstrādāti un visam tiek atrasta vērtība,” norāda Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis.

 

Konferencē par aprites ekonomikas ieviešanas plānu un tajā paredzētajiem soļiem iepazīstinās VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere. Tikmēr Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis sīkāk stāstīs par tekstila šķirošanas nepieciešamību Latvijā un otrās dzīves iespējām apģērbiem un citiem tekstila izstrādājumiem. Savukārt polimēru iepakojumu pārstrādes uzņēmuma SIA “Nordic Plast” direktors Andris Trumars savā prezentācijā iepazīstinās ar aktuālajiem izaicinājumiem dažādu polimēru jeb plastmasas iepakojumu pārstrādē, kā arī ieskicēs nepieciešamos soļus, lai pārstrādē nonāktu arvien plašāks plastmasas iepakojumu apjoms.

 

 “Ilgtspēja pārtikas rūpniecībā – tā nav īslaicīga modes lieta, bet gan mūsu kopējā atbildība. Tie ir jauni izaicinājumi un iespējas nozarei, meklējot risinājumus, kas aptver atbildīgu ražošanu, rūpes par dabu un cilvēku labsajūtu. Šajā gadā īpaši pievēršam uzmanību produktu iepakojumam, jo cilvēki vēl kā nekad sagaida, lai tas būtu drošs un higiēnisks, pilnībā pasargājot ēdienu no apkārtējiem faktoriem. Tai pat laikā pieaug arī pieprasījums pēc videi draudzīgiem iepakojumiem, šī tendence sāk plašāk izplatīties arī Latvijā. Tāpēc, lai arī ko mēs turpmāk ražotu – saldējumu, jogurtu vai pienu, ilgtspējīgs un drošs iepakojums būs mūsu dienas kārtībā,” uzsver “Food Union” vadītājs Eiropā Normunds Staņēvičs.

 

Konferencē notiks arī diskusija “Iepakojums pandēmijas aizsegā”, kurā piedalīsies Kaspars Zakulis, VARAM parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs, “Food Union” vadītājs Eiropā Normunds Staņēvičs un “Maxima Latvija” korporatīvais vadītājs Jānis Vanags. Kā norāda viens no diskusijas dalībniekiem Artūrs Toms Plešs: “Pandēmija radījusi būtisku vienreiz lietojamā iepakojuma apjoma pieaugumu. Mūsu kopīgs izaicinājums ir, rūpējoties par sabiedrības veselību, vienlaikus parūpēties arī par to, ka izmantojam videi draudzīgākus materiālus, kas ir šķirojami un pēc tam arī pārstrādājami.”

 

Savukārt konferences noslēgumā ceļotājs Kārlis Bardelis, kurš airu laivā šķērsojis Kluso okeānu no Dienvidamerikas līdz Āzijai, dalīsies savās mācībās un atziņās no okeāna, ko ikviens var izmantot, veidojot arī savu ikdienu gudrāk un ilgtspējīgāk.

 

Konferenci “Latvija – valsts bez atkritumiem” tiešraidē ikviens interesents bez maksas varēs vērot portālā “Delfi.lv” sadaļā “Tiešraides”, kā arī Latvijas Zaļā punkta kanālos sociālajos tīklos “Facebook” un “Youtube”. Detalizēta konferences programma pieejama Latvijas Zaļā punkta mājaslapā.

 

 

“Latvija – valsts bez atkritumiem” ir ikgadējā Latvijas Zaļā punkta konference, kas iepriekšējos gados norisinājusies klātienē, pulcējot vairāk nekā 340 apmeklētājus, bet šogad, ņemot vērā drošības pasākumus, konference pirmo reizi norisināsies tiešsaistē. Tās mērķis ir veidot platformu, kurā diskutēt par aktualitātēm un nepieciešamajiem soļiem Latvijas virzībā uz atkritumu apjoma kopējo samazināšanu, iespējami plašāku atkritumu šķirošanu un pārstrādi, īstenojot principu, ka visi Latvijā radītie atkritumi tiek sašķiroti, pārstrādāti un visam tiek atrasta vērtība. 

 

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku