Jaunumi

Aicinām pieteikties skolēnus konkursam “ZAĻAIS RESTARTS II”

13. Decembris, 2018

AS “Latvijas Zaļais punkts” jau otro reizi rīko konkursu skolēniem “ZAĻAIS RESTARTS”, kura mērķis ir veicināt skolēnu zināšanas un izpratni par atkritumu šķirošanas nepieciešamību, resursu saudzīgu patēriņu un materiālu otrreizēju izmantošanu.

Konkursā 1.-9.klašu skolēni no izlietotā iepakojuma vai citiem vairs nevajadzīgiem materiāliem ir aicināti izgatavot jaunas, praktiski izmantojamas lietas. Konkurss norisināsies līdz 2019.gada 11.februārim. Konkursa uzvarētāji saņems vērtīgas balvas – ar visu klasi varēs doties uz “LIDO” atpūtas centra slidotavu un pēc tam baudīt maltīti “LIDO” restorānā, “Skrīveru saldumu” gardumu grozus, kā arī ekskursiju uz “Skrīveru emociju fabriku”.

“Visā pasaulē šobrīd meklē risinājumus, lai samazinātu kopējo atkritumu daudzumu, kā arī veicinātu atkritumu atkārtotu izmantošanu un pārstrādi. Arī mums Latvijā par to ir jādomā un jārīkojas, lai atkritumu kļūtu mazāk un tie nenonāktu poligonos. Bērni uz lietām bieži vien skatās citādāk un ierauga to, ko pieaugušā acs neredz. To pieradīja arī pirmais “Zaļais restarts” konkurss, kurā saņēmām tiešām unikālus un radošus darbus. Tāpēc mēs jau otro reizi aicinām skolēnus piešķirt vecajām, nolietotajām lietām jaunu dzīvi un radīt sadzīvē noderīgas lietas,”stāsta AS "Latvijas Zaļais punkts" direktors Kaspars Zakulis.

 

Lai piedalītos konkursā “Zaļais restarts II”, skolēnu uzdevums ir individuāli vai visai klasei kopā izveidot no izlietotā iepakojuma un/vai citiem otrreiz izmantojamiem materiāliem (piemēram, apģērbiem, mēbelēm, tukšām pudelēm, kartona kastēm u.t.t.) radošus vides risinājumus, objektus vai jaunas lietas. Izgatavotie darbi jānofotogrāfē un līdz 11.februāra dienas beigām trīs fotogrāfijas ar nelielu aprakstu jānosūta uz e-pastu konkursi@zalais.lv.

Nolikums pieejams ŠEIT.

 

 

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku