Jaunumi

Piejūras reģiona iedzīvotāji pārstrādei nodevuši līdz šim lielāko elektrotehnikas daudzumu – 47,5 tonnas

29. Septembris, 2021

Veicinot nokalpojušās elektrotehnikas šķirošanu un nonākšanu pārstrādē, Latvijas Zaļais punkts kopā ar SIA “Eco Baltia vide” un “Maxima Latvija” īsteno kampaņu “Viegla šķirošanās”. Tās trešajā posmā, kas Piejūras reģionā tika īstenots sadarbībā ar SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra”, elektrotehnikas savākšanu bez maksas nodrošinot no mājsaimniecībām un uzņēmumiem, dalībai pieteicās 304 iedzīvotāji, pārstrādei kopā nododot ievērojami lielu elektrotehnikas daudzumu - 47,5 tonnas.

 

Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis skaidro: “Ir svarīgi, ka iedzīvotāji izmanto visas iespējas atbrīvoties no uzkrātajām elektroiekārtām, kā arī citiem atkritumu veidiem, ko katrs ikdienā radām. Šķirošana ir veids, kā saglabāt vides ilgtspēju un samazināt poligonos noglabājamo atkritumu apjomu, taču aicinu ņemt vērā, ka sevis radīto atkritumu daudzumu var samazināt arī, mainot savus iepirkšanās, kā arī un daudzus citus paradumus, tādējādi dažādu priekšmetu dzīvi būtiski pagarinot. Pirmkārt, sakām lielu paldies “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrībai “Piejūra”” par iesaisti kampaņas realizēšanā, kā arī paldies  iedzīvotājiem par plašo atsaucību atbrīvoties no nevajadzīgās tehnikas. Aicinām būt tikpat aktīviem, jo tādējādi kopā varam parūpēties, lai mūsu apkārtējā vide būtu tīrāka un Latvija vēl zaļāka – lai tā kļūtu par valsti bez atkritumiem.”

 

SIA "Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība "Piejūra"” valdes loceklis Ēriks Zaporožecs atzīmēja: “Piedaloties šajā akcijā, mēs vēlējāmies piedāvāt papildu risinājumus reģiona iedzīvotājiem, lai atbrīvotos no nolietotajām elektroprecēm un samazinātu iespēju tām nokļūt dabā. Lai akcija noritētu veiksmīgi ir nepieciešama precīza un apzinīga visu iesaistīto pušu sadarbība, tādēļ vēlos pateikt īpašu paldies mūsu loģistikas darbiniekiem un šoferiem, kuri ar lielu pacietību un profesionalitāti realizēja šo uzdevumu. Uzņēmuma vārdā pateicos visiem Piejūras reģiona iedzīvotājiem par līdzdalību vides ilgtspējas veidošanā un aicinu būt aktīviem, turpinot atkritumu šķirošanu arī turpmāk.”

 

Katrs kampaņas dalībnieks elektronikas nodošanas brīdī tika reģistrēts izlozei par veikalu tīkla “Maxima” dāvanu karti 30 eiro vērtībā, ko Piejūras teritorijā ieguva Monta no Tukuma reģiona, Igors no Talsu reģiona, Kristiāna no Kandavas reģiona, Edīte no Rojas reģiona, Ruta no Engures reģiona un Eva no Mērsraga reģiona. Savukārt lielāko iekārtu apjomu iepriekš minētajos reģionos pārstrādei nodeva Sandra (~725kg), Liene (~285kg), Edmunds (~345kg), Juris (~270kg), Laura (~210kg) un Sandija (~260kg), kuri arī saņems “Maxima” dāvanu karti 30 EUR vērtībā. Ar uzvarētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli tuvākajā laikā.

 

 

Tāpat SIA “Eco Baltia vide” un Latvijas Zaļais punkts atgādina, ka veca elektrotehnika ir bīstamie atkritumi un no tās jāatbrīvojas ar īpašu atbildību. Ikdienā to var nodot vairāk nekā 70 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā, kur tā tiek pieņemta bez maksas. Savukārt mazo tehniku un izlietotās baterijas var nogādāt uz tirdzniecības vietām, kur novietotas speciālās šķirošanas kastes. Tādas atrodas arī veikalos “Maxima”. Sev tuvāko vietu, kur nodot nevajadzīgo tehniku, var atrast arī Latvijas Zaļā punkta interaktīvajā kartē, kas pieejama šeit.

 

 Aicinām iepazīties ar visiem kampaņas “Viegla šķirošanās” trešā posma rezultātiem ŠEIT.

 

Kampaņas “Viegla šķirošanās” trešais posms vairāk nekā 300 Latvijas pilsētās un pagastos notiek no šā gada jūnija līdz novembrim, kad nolietotās elektroiekārtas bezkontakta veidā bez maksas var nodot mājsaimniecību un uzņēmumu adresēs. Plašāka informācija par kampaņu, novadiem, kuros notiek reģistrēšanās, un balvu fondu pieejama ŠEIT.

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku