Jaunumi

Pasaules talkas laikā aicina piedalīties īpašā ploginga izaicinājumā

17. Septembris, 2020

Gatavojoties RIMI Rīgas maratonam un atzīmējot Pasaules talkas dienu (World Cleanup Day), no 18.-20.septembrim skrējēji un ikviens aktīva dzīves veida entuziasts aicināts piedalīties īpašā Latvijas Zaļā punkta ploginga izaicinājumā, savus skrējienus vai gājienus veltot vides sakopšanai. Izaicinājuma ietvaros dalībnieki aicināti sarīkot talku arī savā skapī un nogādājot sev nevajadzīgos apģērbus un apavus kādā no tekstila šķirošanas vietām.

“Trenēties ir veselīgi, bet trenēties un vienlaikus savākt dabā izmestos atkritumus ir veselīgi gan cilvēkam, gan arī dabai! Tāpēc mēs aicinām visus sporta un vides entuziastus Pasaules talkas laikā kopīgi gatavoties lielākajiem sporta svētkiem Latvijā, paveicot arī vienkāršu, bet atbildīgu uzdevumu – salasot dabā izmestos atkritumus. Tādējādi kopā iesim uz to, ka Rimi Rīgas maratons soli pa solim kļūst arī par zaļākajiem sporta svētkiem Latvijā un pasaulē,” saka Latvijas Zaļā punkta direktors Kapsars Zakulis.

 

Lai piedalītos, jāreģistrējas Latvijas Zaļā punkta izaicinājumam “RIMI Rīgas maratona” lietotnē: https://bit.ly/3c3L8Lw. Pēc tam jebkurā sev ērtā laikā un vietā no 18.-20.septembrim dalībnieki aicināti doties ploginga skrējienā vai gājienā un sakopt vidi savā izvēlētajā maršrutā, paceļot un līdz atkritumu tvertnēm nogādājot zemē nomestos atkritumus.

 

Dalībnieki aicināti dalīties ar savu skrējienu un iedvesmot citus sakopt vidi ap sevi, publicējot ierakstus sacos sociālajos tīklos ar tēmturiem #RimiRigaMarathon #LatvijasZalaisPunkts #WorldCleanupDay #PasaulesTalka. Visi izaicinājuma dalībnieki, kas būs veikuši savus zaļos kilometrus, piedalīsies piecu saules bateriju telefona lādētāju izlozē. Savukārt bonusa balvu - kakla šalli - iegūs pirmie 50 drēbju skapja šķirotāji, kuri nederīgos apģērbus vai sporta apavus būs nodevuši Latvijas Zaļā punkta un SIA “Eco Baltia vide” tekstila šķirošanas konteineros un dalījušies ar to sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #WorldCleanupDay #PasaulesTalka.

 

Plogings ir jauns zaļās domāšanas virziens, aizsācies Zviedrijā 2016. gadā. Tas apvieno lēnu skriešanu ar dabā izmesto atkritumu savākšanu, vēršoties un novēršot vides piesārņošanu ar sadzīves atkritumiem.

 

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Sīkdatņu politiku.