Iniciatīva “Zaļi pakots”

Pāriet uz galveno saturu

Lai veicinātu iepakojuma atkārtotu pārstrādi un aprites ekonomikas pamatprincipu iedzīvināšanu jau iepakojuma ražošanas un produkta iepakošanas procesā, AS “Latvijas Zaļais punkts” radījis iniciatīvu un preču zīmi “Zaļi pakots”.

Kas ir “Zaļi pakots”

Iniciatīvas un preču zīmes “Zaļi pakots” mērķis ir nodrošināt, ka uzņēmēji savu produktu iepakošanai izmanto pārstrādājamu iepakojumu, ko iedzīvotāji var šķirot un būt droši, ka tas tiks pārstrādāts jaunās izejvielās.

Ieguvumi uzņēmumiem

Kurš var pieteikties “Zaļi pakots” iepakojuma sertificēšanai

10 sertificēšanas vērtēšanas kritēriji

Uzņēmumi, kuri sertificēšanas laikā, sasniedzot nepieciešamo punktu skaitu, iegūst pozitīvo “Zaļi pakots” ekspertu atzinumu, saņem iespēju produkta iepakojumam lietot preču zīmi “Zaļi pakots”, kas izcels to patērētāju acīs un apliecinās, ka ražotājs izmanto pārstrādājamu iepakojumu.

Iniciatīvu realizē AS “Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar Latvijas Iepakojumu asociāciju un Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Tās ietvaros tiks īstenotas dažādas aktivitātes, kuras vērstas uz iepakojuma apjoma samazināšanu, izlietotā iepakojuma atkārtotu izmantošanu un pārstrādes veicināšanu, kā arī ekodizaina iepakojuma popularizēšanu. Tāpat plānots rīkot izglītojošas aktivitātes, tādējādi veicinot sabiedrības izpratni par ilgtspējīga iepakojuma nozīmi un mudinot izvēlēties sociāli atbildīgu ražotāju produktus un pakalpojumus.

Sazinies

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Tev patīkamu tīmekļa vietnes apmeklējuma pieredzi. Sīkdatnes Tev ļauj droši piekļūt lapai, bet mums – analizēt lapas apmeklējumu un uzlabot tās darbību.
Šeit Tu vari izvēlēties, kuras sīkdatnes apstiprināt. Uzzini vairāk par  privātuma aizsardzības politikas nosacījumiem. Atceries, ka savu izvēli jebkurā laikā vari mainīt, aktivizējot saiti Sīkdatņu iestatījumi.