• Draugiem.lv
  • Twitter.com
  • Facebook.com
  • Youtube.com

Grāmata bērniem "Rūķis šķiro"

Spied uz bildes, lai palielinātu

Jo agrāk mēs uzsākam mazos, zaļos darbiņus, jo noturīgāks ieradums veidojas. Veidojot grāmatu „Rūķis šķiro”, mēs domājām par to, kā bērnam saprotamā valodā runāt par it kā sarežģītiem vides saudzēšanas jautājumiem, un stāstāmo papildinājām ar praktiskiem padomiem.

"Rūķis šķiro" ir īpaši izveidota grāmata pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Šajā grāmatā mazie lasītāji uzzinās, ka daudzas no lietām, ko parasti izmet atkritumu spainī, var būt ļoti noderīgas. Šķirojot iepakojumu, piemēram, stikla burciņas un plastmasas pudeles, un atsevišķi savācot elektropreces – televizorus, datorus, lampas -, tiek taupīti dabas resursi un apkārtējā vide tiek pasaudzēta no piesārņojuma ar kaitīgām vielām.

Sekojot līdzi Rūķa un Punktuālā gaitām, grāmatā varēs iepazīt šķiroto atkritumu ceļu, tā nozīmi dabas bagātību saudzēšanā un saskatīt cilvēku darbības rezultātus. Tas dos iespēju bērnam apzināties atbildību par savu rīcību ikdienā.

Grāmata „Rūķis šķiro”

Grāmatu iespējams lejuplādēt .pdf (Adobe Acrobat Reader) formātā.

Ievads

Atkritumu problēma

Iepirkšanās un atkritumi

Atkritumi daudzums un sastāvs

Atkritumu šķirošana

Papīrs

Plastmasa

Stikls

Elektropreces, baterijas un komposts

Šķirošanas uzdevums

Dzīvosim zaļi!

Vārdnīca

Video stāsti „Rūķis šķiro”

Grāmatas saturs ir pieejams arī piecu video stāstu formātā, kas ir ne vien interesanta skatāmviela, bet var kļūt par noderīgu mācību palīglīdzekli pirmsskolas un sākumskolas pedagogiem, stāstot bērniem par atkritumu šķirošanu, savu rīcību un atbildību apkārtējās vides saudzēšanā. 

1. videostāsts - atkritumi

2. videostāsts – preču iepakojums un atkritumu šķirošana

3. videostāsts – makulatūras, plastmasas un stikla pārstrāde

4. videostāsts – elektropreces un baterijas

5. videostāsts – zaļā iepirkšanās un citi zaļi padomi

Uz raksta sākumu
Lavijas Zaļais punkts Visas tiesības aizsargātas 2014