Jaunumi

Pieaug to uzņēmumu skaits, kuru darbinieki šķiro atkritumus

22. Maijs, 2018

Noslēgusies AS ”Latvijas Zaļais punkts”, biroja preču tirgotāja SIA „Officeday Latvia” (turpmāk – Officeday) un SIA “Fazer Latvija” (turpmāk – Fazer) kopīgā bateriju vākšanas kampaņa. Kampaņas astoņos mēnešos vairāk nekā 100 uzņēmumi savāca 1104 kg izlietoto bateriju. Atgādinām, ka tikai viena dabā izmesta pirkstiņbaterija izraisa augsnes piesārņojumu 1m2 platībā, kas saglabājas vismaz simts gadus.

Aktīvākie bateriju vācēji ir Ventspils novada pašvaldības darbinieki, kas savāca turpat 100 kg ar izlietotajām baterijām, Baložu kultūras centra deju kolektīvs savāca 80 kg bateriju, savukārt  “GRIFS AG” darbinieki savāca 72 kg  bateriju. Savāktās baterijas vides apsaimniekošanas uzņēmums “Eco Baltia vide” ir nodevis tālākai pārstrādei.

“Mēs vēlamies veicināt uzņēmumu iesaisti vides ilgtspējas nodrošināšanā šķirojot savus atkritumus. Izglītojot arvien plašāku auditoriju un uzlabojot šķirošanas prasmes tiek veicināta  atbildīga rīcība gan uzņēmumos, gan sabiedrībā kopumā. Un redzam, ka uzņēmumu darbinieki ir ļoti atsaucīgi un labprāt iesaistās, jo tā ir viena no iespējām, kā kopā paveikt vērtīgus darbus tīrākai Latvijai un galvenais, šķirot ir iespējams jebkādā - lielā vai mazā uzņēmumā, iestādē un organizācijā”,

uzsver Kaspars Zakulis, AS “Latvijas zaļais punkts” direktors.


Kampaņas galveno balvu – AS “Latvijas Zaļais punkts” un “Fazer” sarūpēto branču darbiniekiem birojā 250 eiro vērtībā izlozes kārtībā ieguva uzņēmums “Dyninno Group Limited” filiāle Latvijā. Atgādinām, ka lai piedalītos izlozē par galveno balvu, uzņēmumam bija jānodod vismaz viens spainītis ar izlietotajām baterijām. 


Kampaņas ietvaros uzņēmumiem, iegādājoties šķiratlonista ekipējumu pie biroja preču tirgotāja Officeday, bija iespēja izlozes kārtībā iegūt šķiratlona treniņu kopā ar Viktoriju. Treniņus ieguva “Swedbank”, “AAS Balta” un “Latvijas Valsts meži”.

 


„Esam gandarīti par sasniegto akcijas rezultātu un sakām “Paldies!” ikvienam uzņēmumam, kas iesaistījās izlietoto bateriju vākšanā un iepakojuma šķirošanā! To, kam ir svarīgi dzīvot videi draudzīgi, kļūst ar vien vairāk. Lai arī akcija ir noslēgusies, vākt baterijas un šķirot iepakojumu aicinām visu gadu! Arī turpmāk, Officeday internetveikalā, variet saņemt bezmaksas izlietoto bateriju spainīšus un šķirošanas kastes,” uzsver Elīna Ņesterova, SIA “Officeday Latvia” vadītāja.

 

Baiba Gulbe, “Fazer Bakery Baltic” komunikācijas direktore: “Kopā mēs varam paveikt patiešām daudz – to parādīja arī šī kampaņa. Atbildīga rīcība pret vidi, tajā skaitā atkritumu šķirošana, ir tikai savu ieradumu maiņa, kas neprasa ne papildus darbu, ne piepūli, toties dod labi padarīta darba sajūtu un prieku. Ceru, ka kampaņai beidzoties, labie darbi turpināsies un šķirošana kļūs par mūsu visu labu ieradumu.”

 

Kampaņu organizē AS “Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar SIA “Officeday” un atbalsta “Fazer Latvia”.

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku