Jaunumi

Nolietotās sadzīves tehnikas nodošanas akcijā savākts 45 tonnas elektrotehnikas

Latvijas Zaļais punkts kopā ar SIA „Eco Baltia vide” gada nogalē aicināja Rīgas un Pierīgas iedzīvotājus iesaistīties elektroiekārtu nodošanas akcijā. Akcijas divos mēnešos elektroiekārtu izvešanu pieteica vairāk nekā 400 iedzīvotāji, un pārstrādei ir nodots vairāk nekā 45 tonnas elektrotehnikas – televizori, ledusskapji, veļas mašīnas un citas nederīgās iekārtas!

"Lai kopīgiem spēkiem rūpētos par tīru vidi, ir būtiski, ka iedzīvotāji ir informēti, kur savu veco televizoru vai ledusskapi var nodot, droši zinot, ka šīs lietas nonāks pārstrādē un netiks izmestas dabā. Šī akcija ir solis tuvāk labu paradumu veidošanai, lai savu laiku nokalpojušās elektroiekārtas nonāktu tām paredzētajā vietā," stāsta Kaspars Zakulis, AS "Latvijas Zaļais punkts" direktors.

Dāvanu karti 100 eiro vērtībā izlozes kārtībā no elektrotehnikas veikala saņems Ieva Vīgante no Piņķiem, Māra Kazubierne no Salaspils un Bruno Priekulis no Rīgas.

 

Jānis Aizbalts, SIA „Eco Baltia vide” direktors: „Esam gandarīti par šādu rezultātu! Bijām patiešām pārsteigti, ka daudzi cilvēki caur šo akciju pirmo reizi uzzināja, ka nederīgo sadzīves tehniku var bez maksas nodot uzņēmumam, kas parūpēsies par tālāku tās utilizāciju atbilstoši augstajiem vides aizsardzības standartiem. Šādu akciju rīkojām pirmo reizi ar mērķi iedzīvotājos veicinātu paradumu atkritumus nodot tiem, kas par tiem parūpēsies videi saudzīgā veidā. Strādāsim arī turpmāk, lai iedzīvotāji būtu informēti un izglītoti - kā vispareizāk, ērtāk un bezmaksas atbrīvoties no nevajadzīgām un otrreizējai pārstrādei noderīgām lietām.”

 

Savāktās iekārtas SIA “Eco Baltia vide” nodos uzņēmumam SIA "Eko Reverss”, kas nodotās elektroiekārtas sadalīs un sašķiros pa materiālu veidiem, un sagatavos materiālus transportēšanai tālāk uz pārstrādes rūpnīcām.

 

Elektroiekārtu savākšanas akcijas mērķis ir informēt iedzīvotājus, par iespēju ērti un bez maksas atbrīvoties no nolietotās elektrotehnikas, nododot to otrreizējai pārstrādei. Tādejādi tā nenonāks dabā, kur var radīt kaitējumu apkārtējai videi un cilvēka veselība.

 

Arī ikdienā Rīgas, Mārupes, Jūrmalas, Babītes, Salaspils un Ādažu iedzīvotāji var pieteikt bez maksas nolietotās sadzīves tehnikas izvešanu uzņēmumā “Eco Baltia vide” pa tālr. 27737611. SIA „Eco Baltia vide” elektronikas iznešanu, līdz otrajam stāvam ieskaitot, nodrošinās bez maksas, bet, ja nav lifta, iekārtas nonešana tiks nodrošināta par samaksu.

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku