Jaunumi

Latvijas Zaļais punkts saņem akreditāciju energoaudita veikšanai

17. Jūlijs, 2017

AS “Latvijas Zaļais punkts” saņēmis akreditāciju, kas apliecina, ka saskaņā ar Latvijas normatīvajiem aktiem uzņēmums var veikt energoaudita izstrādi uzņēmumiem. Akreditācija ir spēkā līdz 2021.gada 30.maijam.

Ņemot vērā uzņēmumu skaitu, uz kuriem attiecas Energoefektivitātes likums, ieteicams uzsākt prasību īstenošanu savlaicīgi. Latvijā akreditēti tikai septiņi uzņēmumi, kas drīkst veikt uzņēmumu energoauditu un viens no tiem ir AS “Latvijas Zaļais punkts”.

Domājot par iespējām uzņēmumiem kļūt arvien zaļākiem un efektīvākiem, esam paplašinājuši Latvijas Zaļā punkta pakalpojumu klāstu un piedāvājam veikt energoauditu lielajos uzņēmumos. Energoauditu galvenais mērķis ir uzlabot uzņēmuma energoefektivitāti, tas nozīmē – konstatēt esošo situāciju, veikt energopatēriņa analīzi un piedāvāt risinājumu, lai samazinātu enerģijas patēriņu un līdz ar to ietaupīt izmaksas dažādiem enerģijas veidiem - elektroenerģijai, siltumam, kurināmajam, transporta degvielai. Uzņēmumu vadītājiem ir jāapzinās, ka ietaupījumu var gūt ne vien samazinot iekārtu darbības, un ražošanas laiku, bet lielāko ieguvumu var dot tieši precīzi identificēts nepieciešamo energoresursu apjoms, izvērtēta elektroenerģijas izlietošanas efektivitāte un aprēķināta nepieciešamā elektrotīkla jauda, kā arī citi energoefektivitāti veicinoši pasākumi,

stāsta Kaspars Zakulis, AS “Latvijas Zaļais punkts” direktors.


AS “Latvijas Zaļais punkts” veicot energoauditu nodrošina kompetentus un sertificētus energoauditorus, objektivitāti un neatkarīgu izvērtējumu, profesionālās atbildības apdrošināšanu un konfidencialitāti. Veicot energoauditu, AS “Latvijas Zaļais punkts” uzņēmumi nodrošinās Energoefektivitātes likuma izpildi.

Atgādinām, ka Energoefektivitātes likums stājās spēkā 29.03.2016. Likums uzliek prasības Lielajiem uzņēmumiem (nodarbināti vairāk nekā 249 darbinieki vai kura pārskata gada apgrozījums pārsniedz 50 miljonus eiro un gada bilance kopumā — 43 miljonus eiro) un Lielajiem elektroenerģijas patērētājiem (ikgadējais elektroenerģijas patēriņš pārsniedz 500 megavatstundas) veikt energoauditu vai ieviest un sertificēt energopārvaldības vai vides pārvaldības sistēma ar papildinājumu.

Lielajiem uzņēmumiem termiņš prasību īstenošanai ir 2017.gada 1.decembris, bet Lielajiem elektroenerģijas patērētājiem 2018.gada 1.aprīlis. Uz 07.06.2017.publicētajā sarakstā no 234 lielajiem uzņēmumiem prasības pilnībā vai daļēji izpildījuši 122 uzņēmumi, no aptuveni 1000 Lielajiem elektroenerģijas patērētājiem 31 uzņēmums.

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku