Jaunumi

Latvijas Zaļā punkta klienti un sadarbības partneri gūst lieliskus panākumus Ilgtspējas indeksā

06. Jūnijs, 2017

Jau astoto gadu apbalvoti uzņēmumi, kas pieteikušies Ilgtspējas indeksa novērtējumam. Šogad Ilgtspējas indeksā, ko ik gadu atbalsta arī Latvijas Zaļais punkts, piedalījās 80 uzņēmumi, no kuriem 50 tika apbalvoti kādā no četrām kategorijām.

Šo gadu laikā ir redzama uzņēmumu izaugsme, jo tie ir investējuši vides jautājumu sakārtošanā, neskatoties uz to, ka šādas investīcijas nedod tūlītēju atdevi, bet tas ir ilgtermiņa ieguldījums. Jau tagad kļūst arvien grūtāk vērtēt uzņēmumus, taču joprojām ir nišas, kur uzņēmumiem ir iespējas augt – tie ir zaļie iepirkumi un produktu pilnvērtīga dzīves cikla analīze. Kā ikvienā auditā mums ir jāsāk ar 0 punktu un skaidri jādefinē sasniedzamie mērķi un ceļš, kā līdz mērķim nonāksim. Un noteikti par panākumiem ir jāstāsta klientiem , sadarbības partneriem un sabiedrībai! Esmu pārliecināta, ka joprojām Latvijā ir ļoti daudz uzņēmumu, kas daudz ir ieguldījuši, lai būtu videi draudzīgi, taču kādu iemeslu dēļ nav startējuši Ilgtspējas indeksā, kas nenoliedzami ir skrupulozs darbs, kurā ļoti nepieciešama vadības un visu darbinieku iesaiste un atbalsts."

uzskata Laura Berga, Latvijas Zaļā punkta direktora vietniece un Ilgtspējas indeksa eksperte.

“Iesaistoties Ilgtspējas indeksā, uzņēmumi demonstrē drosmi, atklātību un apņemšanos pilnveidot savu sniegumu. Šī novērtējuma dalībnieki spēj ne tikai ietekmēt savas nozares attīstību, bet arī sekmēt valsts ilgtspēju,” stāsta Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja Dace Helmane.

Sakārtoti iekšējie procesi ļauj uzņēmumam būt daudz efektīvākam, produktīvākam un līdz ar to arī konkurētspējīgākam, kas šodienas apstākļos ir būtiski. Novērtējot savu sniegumu Ilgtspējas indeksa piecās kategorijās - stratēģija, tirgus attiecības, darba vide, vide un sabiedrība, uzņēmumu vadības komandas var viegli identificēt tās jomas, kurām jāpievērš pastiprināta uzmanība.

uzsver D.Helmane.

Ilgtspējas indeksa balvu platīna kategorijā ieguvuši Latvijas Zaļā punkta klienti – “Ventspils naftas terminālis”, “Latvijas Mobilais telefons” un “Rimi Latvia”.

 

Ilgtspējas indeksa balvu zelta kategorijā ieguvuši Latvijas Zaļā punkta klienti “Swedbank”, “Coca cola HBC Latvia”, starptautiskā lidosta “Rīga”, “Latvijas dzelzceļš”, “Maxima Latvija”, “Roche Latvija” un sadarbības partneris “ZAAO”.


Ilgtspējas indeksa balvu sudraba kategorijā ieguvuši Latvijas Zaļā punkta klienti -, “Augstsprieguma tīkls”, “Melnā kafija”, “TELE 2”, “Trelleborgs Wheel Systems Liepaja LSEZ”, “Inchcape Motors Latvia”, “Bio – Venta” un sadarbības partneris “Liepājas RAS”. 

Ilgtspējas indeksa balvu bronzas kategorijā ieguvis Latvijas Zaļā punkta klients “Scania Latvia”.

Esam patiesi gandarīti par uzņēmumu vēlmi un ieguldīto darbu, kļūstot arvien labākiem uzņēmumiem un darba devējiem!
 

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku