Jaunumi

Latvijas Zaļajam punktam jauna mājas lapa – uzsvars uz videi draudzīgu un atbildīgu dzīvesveidu

15. Septembris, 2015

No šodienas Latvijas Zaļā punkta mājas lapai ir jauns veidols, lai saprotamā veidā sabiedrībai skaidrotu, kāpēc jāšķiro atkritumi. Mājas lapā ir padomāts par ērtu un pārskatāmi izvietotu saturu, kur liels uzsvars likts uz to – kā ikvienam dzīvot videi draudzīgi, sākot ar uzņēmēju un beidzot ar skolēnu.

Lai iepazīstinātu ar jauno mājas lapu un veicinātu skolēnu izglītošanu par atkritumu šķirošanu, Latvijas Zaļais punkts rīko konkursu skolēniem un skolotājiem „Sāc jauno mācību gadu „zaļi”!”. Pareizi atbildot uz jautājumiem, kas saistīti ar atkritumu šķirošanu, skolēni balvā varēs iegūt Premium plus karti 50 eiro vērtībā, bet skolotāji savai klasei varēs laimēt apmaksātu ekskursiju uz PET pudeļu pārstrādes rūpnīcu AS «PET Baltija» Jelgavā un veikala RIMI dāvanu karti 50 eiro vērtībā. Plašāka informācija un konkursa noteikumi pieejami Jaunumu/ konkursu sadaļā.

„Radīt jaunu mājas lapu, kurā ir pieejama informācija ikvienam Latvijas iedzīvotājam un izskaidrots, kāpēc šķirošana ir svarīga, mūsu komandai bija liels izaicinājums, jo ikdienā sadarbojamies ar dažādām mērķgrupām – skolēniem un skolotājiem, grāmatvežiem, uzņēmējiem un ikvienu iedzīvotāju, kurš vēlas dzīvot videi draudzīgi un uzzināt par atkritumu šķirošanu un pārstrādi. Ceru, ka jaunā mājas lapa sniegs atbildes uz jautājumiem par to, kā  dzīvot videi draudzīgi un atbildīgi. Šķirojot sadzīves atkritumus, mēs samazinām kopējo poligonos apglabājamo atkritumu daudzumu, kas citādi bezjēdzīgi nogulst atkritumu poligonā uz mūžīgiem laikiem. Tie ir izmesti resursi, kas sašķiroti un pārstrādāti būtu turpinājuši savu dzīvi. Mums priekšā vēl ir daudz izaicinājumu, lai katram būtu ērta un pieejama iespēja ikdienā šķirot atkritumus.”

Kaspars Zakulis, AS „Latvijas Zaļais punkts” direktors

 

Ingus Augstkalns, jaunās mājas lapās www.zalais.lv veidotāju SIA „Cube Aģentūra” vadītājs: „Runājot ar mājas lapas mērķauditoriju sapratām, ka galvenās lietas, kas interesē lietotāju lielajā šķirošanas informācijas apjomā, ir - kur, kā un kāpēc šķirot. Uz šiem jautājumiem atbildējām ar lapas struktūras, satura prioritizēšanas un informācijas sakārtošanas palīdzību. Tā kā mērķauditorija ir ļoti plaša, tad galvenais uzdevums bija to sasniegt mūsdienīgā veidā. Kopš 2015.gada sākuma par 18% pieaudzis to lietotāju skaits, kas internetu pārlūko no mobilajiem telefoniem un par 13 % palielinājies auditorijas apjoms arī no planšetdatoriem. Šie skaitļi turpina augt.  Lapas dizains ir lietotājam draudzīgs un ļauj šo informāciju kvalitatīvi uztvert datoru, planšetdatoru un telefonu ekrānos.”

 

Mājas lapā ir pieejama informācija latviešu, krievu un angļu valodās. Ikviens interesents tajā var atrast noderīgu informāciju par to, ko un kā pareizi šķirot, sameklēt savai dzīvesvietai tuvāko atkritumu šķirošanas punktu, tāpat mājas lapā ir pieejami informatīvie materiāli, infografikas un video par dažādu atkritumu šķirošanu un pārstrādi. Savukārt uzņēmumu grāmatvežiem mājas lapa ir būtisks darba instruments un uzziņas avots par dažādiem ar dabas resursu nodokļa nomaksu saistītiem jautājumiem.

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku