Jaunumi

“Latvijas Zaļais punkts” aicina uzņēmumus saudzēt vidi, vienlaikus ietaupot

13. Decembris, 2017

Lai Latvijā veicinātu videi draudzīgāku uzņēmējdarbību, AS „Latvijas Zaļais punkts” aicina uzņēmumus veikt izvērtējumu savas darbības ietekmei uz vidi, kā arī energoauditu. Tas ļauj uzņēmumam ieraudzīt, kas tiek darīts pareizi un ko vēl var uzlabot šajā jomā, kā arī samazināt uzņēmuma kopējās izmaksas. Izveidojot efektīvu atkritumu un otrreiz pārstrādājamo materiālu apsaimniekošanas sistēmu, šo resursu izmaksas iespējams samazināt pat par 20-25 %.

Laura Berga, AS “Latvijas Zaļais punkts” vides pārvaldības vadītāja: “Esam novērojuši, ka pēdējā laikā pieaug Latvijas uzņēmumu interese un gatavība saimniekot videi draudzīgi – domājot gan par Latvijas vides saudzēšanu, gan par to, kā efektīvi izmantot resursus un līdz ar to samazināt arī biznesa darbības izmaksas.”


2017. gada novembrī “Latvijas Zaļais punkts” veica līdz šim plašāko auditu savā praksē – izvērtējot “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) darbību. Audita rezultātā LMT atzīts par ilgtspējīga uzņēmuma paraugu vides aizsardzībā. Turklāt, pilnveidojot otrreizējo materiālu apsaimniekošanas procesus, tam būtu iespējams ietaupīt vēl 5-7 % no kopējām atkritumu apsaimniekošanas izmaksām.


Laura Keršule, LMT viceprezidente: “LMT esam izstrādājuši visaptverošu vides aizsardzības politiku. Audits mums deva iespēju paskatīties uz sevi no malas, apstiprināja, ka mūsu pieeja ir pareiza un sniedza vēl dažas labas idejas, kā vēl vairāk samazināt uzņēmuma ietekmi uz vidi.”


Izvērtējot LMT atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, AS “Latvijas Zaļais punkts” eksperti secinājuši, ka atkritumu apsaimniekošana LMT jau šobrīd ir organizēta pārdomāti un efektīvi.  Turpmāk “Latvijas Zaļā punkta” eksperti iesaka pievērst lielāku uzmanību darbinieku informēšanai un izglītošanai par vides jautājumiem un viņu aktīvākai iesaistīšanai ikdienas resursu - elektrības, ūdens, papīra un citu materiālu taupīšanā.


Dace Helmane, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja: “Atbildība pret vidi sākas ar savas ietekmes apzināšanu, tieši tāpēc vides auditiem ir liela nozīme. Tie palīdz saskatīt trūkumus un identificēt pasākumus, kas uzlabotu ietekmi ne tikai uz apkārtējo vidi, bet arī  darbinieku un vietējās kopienas labsajūtu. Savukārt pašam uzņēmumam atbildīga attieksme pret vidi nozīmē iespēju būt efektīvākam un taupīt resursus. Kā redzams, pilnveidoties var ikviens uzņēmums, arī LMT, kurš sasniedzis augstāko – Platīna līmeni Ilgtspējas indeksā.”

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku