Jaunumi

Latvijas Zaļais punkts aicina pieņemt Šķiratlona 30 dienu izaicinājumu

24. Septembris, 2018

Latvijas Zaļais punkts aicina pieņemt 30 dienu Šķiratlona izaicinājumu, kurā piedalīties ir aicināts ikviens – gan iesācējs, gan pieredzējis šķirotājs. Jau no nākamās pirmdienas, Šķiratlona treneres Viktorijas vadībā, varēs apgūt atkritumu šķirošanas pamatprincipus un tos izpildīt praksē. Iemūžinot foto vai video formātā savu pieredzi un publicējot sociālajā tīklā Facebook Latvijas Zaļā punkta profilā, varēs piedalīties vērtīgu balvu izlozē.

Kopīgie šķirošanas treniņi notiks četras nedēļas. Izaicinājuma pirmo trīs nedēļu  pirmdienās soli pa solim varēs uzzināt par  stikla, plastmasas, papīra un kartona un metāla iepakojuma šķirošanu, apgūstot noderīgus paņēmienus, kā šķirot ērti. Savukārt ceturtajā nedēļā trenere Viktorija stāstīs par mājokļa labiekārtošanu, lai atkritumu šķirošana būtu ērta un būtu priekš šķirot arī pēc izaicinājuma noslēguma.      

 

Ik nedēļu apņēmīgākie dalībnieki, kuri pieņems Šķiratlona izaicinājumu, uzzinās interesantus faktus par atkritumu šķirošanu un varēs atskaitīties par sasniegtajiem rezultātiem. Katru nedēļu viens no konkursa dalībniekiem izlozes kārtībā saņems patīkamu pārsteigumu no Šķiratlona draugiem un atbalstītājiem – uzņēmumiem Spilva, Seal un Madara Cosmetics.

 

Šķirošanas izaicinājumu ir pieņēmuši arī Rīgas Tehniskās universitātes studenti. Projekta RTU Zaļā Ķīpsala jeb RTU Zaļais koncepts 2018. – 2023. ietvaros universitāte jau samazinājusi savu ekoloģiskās pēdas nospiedumu un turpina pie tā strādāt. Tā kā RTU fakultātēs šķirošanas konteineri jau ir pieejami, ar izaicinājuma palīdzību tie tiks ieviesti arī studentu kopmītnēs.

 

Ar atkritumu šķirošanu ir tāpat kā ar sportu – grūtākais ir sākt. Pēc 30 dienu izaicinājuma šķirošana būs kļuvusi par ikdienu visiem izaicinājuma dalībniekiem, tāpēc pats galvenais – pirmais solis uz uzvaru – ir izaicinājumu pieņemt. Izaicinājumam un kopīgajiem treniņiem iespējams sekot līdzi Latvijas Zaļā punkta  Facebook profilā -  https://www.facebook.com/zalais.punkts/

 

Latvijā aizvien vairāk cilvēku domā par vidi arī saimniekojot savā mājoklī. 53% iedzīvotāju atzīst, ka viņu mājsaimniecībā šķiro atkritumus. Savukārt  82% uzskata, ka šķirot atkritumus ir svarīgi. Tāpat liela daļa jeb 66% cenšas taupīt dabas resursus: atkārtoti izmanto iepirkumu maisiņus, izvēlas tādus produktus, kuriem ir pēc iespējas mazāk iepakojuma u.tml.[1]


[1] “Zaļāko zīmolu” izpēti 2017. veica AS „Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar aģentūru DDB Latvija un GfK Custom Research Baltic, aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus.

 

 

 

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku