Jaunumi

Tev beidzot ir otra iespēja!

16. Janvāris, 2020

No šā gada 16.janvāra līdz 13.martam norisināsies nu jau 10. Vislatvijas izlietoto vējstiklu tīrīšanas šķidrumu plastmasas kanniņu šķirošanas akcija “Tev beidzot ir otra iespēja!”, ko organizē Latvijas Zaļais punkts, SIA “Narvesen Baltija” un auto preču vairumtirdzniecības uzņēmums SIA “Getz Nordic”. Akcijas mērķis ir aicināt iedzīvotājus neizmest tukšās vējstiklu šķidruma kanniņas atkritumos, bet tās šķirot, dodot tām otru iespēju pārdzimt jaunos produktos.

Visā pasaulē šobrīd aktīvi diskutē par plastmasas milzīgo patēriņu un tā radīto piesārņojumu. Eiropas Savienībā (ES) jau sperti vairāki soļi, lai ierobežotu vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu patēriņu, kā arī veicinātu plastmasas iepakojumu pārstrādi. Latvija nav pasaules lielvara, kas var mainīt globālos spēles noteikumus, bet ikviens no mums var kaut nedaudz mainīt savus ieradumus, lai Latvija nepārvērstos par vēl vienu plastmasas salu pasaules kartē. Vējstikla šķidruma kanniņas visbiežāk tiek ražotas no HDPE jeb cietās plastmasas, kas ir pārstrādājams materiāls. Tāpēc, tāpat kā cilvēkiem, arī plastmasas kanniņām ir jādod otra iespēja. Mēs aicinām tās šķirot un nodot pārstrādei, samazinot noglabājamo atkritumu daudzumu Latvijas poligonos,” uzsver Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis.

 

 

Nesen veicām ekspress aptauju, kurā 88% iedzīvotāju atbildēja, ka viņiem kādreiz dzīvē ir dota otra iespēja. Taču otru iespēju saviem atkritumiem dodam krietni retāk. Uz jautājumu, vai tu pats dod otru iespēju un šķiro izlietotās vējstiklu tīrīšanas šķidrumu kanniņas, 67% dalībnieku atbildēja, ka jā. Tas ir salīdzinoši labs rezultāts, bet mēs esam pārliecināti, ka izlietotajām kanniņām otra iespēja pienākas 100% gadījumos, jo tās ir pilnībā pārstrādājamas. Tieši tāpēc kampaņā aicinām dot otru iespēju gan sev, gan mūsu radītājiem atkritumiem, sākot šķirot,norāda Getz Nordic mārketinga vadītāja Kristīne Ezerniece.

 

Izlietotās plastmasas kanniņas ikvienam ir iespēja šķirot speciālajos konteineros pie Narvesen, kas atrodas pie degvielas uzpildes stacijām (DUS) Neste. Narvesen ir vienīgie, kuriem pie DUS ir šādi plastmasas atkritumu nodošanas punkti. Kopumā speciālie šķirošanas konteineri atrodas pie 21 Narvesen veikala visā Latvijā. Iedzīvotāju sašķirotāsplastmasas kanniņas tiek nogādātas pārstrādes rūpnīcā SIA Nordic Plast, tepat Latvijā, Olainē. Tur tās pārstrādā otrreizējās izejvielās, lai tālāk no tām varētu ražot jaunus plastmasas produktus. Jāatzīmē, ka konteineri paliks un būs pieejami plastmasas kanniņu šķirošanai arī pēc akcijas.

 

Katru gadu akcijas atbalstītāju skaits arvien pieaug, piemēram, 2016.gadā akcijas laikā mēnesī tika nodoti aptuveni 3100 kanniņu, 2018.gadā jau 3800, bet šī gada mērķis, ņemot vērā arī jaunu nodošanas punktu pieejamību, ir mēnesī savākt vismaz 4200 kanniņas otrreizējai pārstrādei.

 

Jāatzīmē, ka akcijas laikā, kas ierasti notiek sezonā, kad arī vējstiklu šķidrumi tiek patērēti vairāk, aktivitāte ir lielāka, taču plastmasas kanniņu nodošana otrreizējai pārstrādei un atkritumu šķirošana ir aktuāla visa gada garumā. Vējstiklu kanniņu šķirošanas speciālie konteineri iedzīvotājiem ir pieejami visu gadu. Kanniņas iedzīvotāji droši var šķirot arī citos plastmasas iepakojumam paredzētajos konteineros.

 

 Lai pievērstu lielāku uzmanību, akcijas laikā Narvesen Facebook sociālo tīklu kontā tiks rīkoti dažādi konkursi, un ikvienam būs iespēja laimēt arī vērtīgas balvas. 

 

Vējstiklu tīrīšanas šķidrumu kanniņu nodošanas punkti Narvesen pie DUS Neste:

1.Dzelzavas iela 60, Rīga

2.Kuldīgas iela 1, Rīga

3.Dambja iela 10, Rīga

4.Krasta iela 68, Rīga

5. Lucavsalas iela 1, Rīga

6.Maskavas iela 427b, Rīga

7.Ulmaņa gatve 84, Rīga

8.Vienības gatve 144, Rīga

9. Kurzemes prospekts 15a, Rīga

10.Lubānas iela 84, Rīga

11. Katoļu iela 4, Rīga

12. Viesturu iela 21, Jūrmala

13. Kaugurciems 83, Jūrmala

14.Valdeko, Valmiermuiža

15. Elejas iela 1, Bauska

16."Krustiņi", iesavas pagasts

17.Loka maģistrāle 2a, Jelgava

18. Sūru iela 1, Kuldīga

19.Upesgrīvas iela 1, Mārupe

20.Apvedceļš 5, Saldus

21.Dundagas iela 1, Talsi

 

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku