Jaunumi

Latvijas Zaļā punkta “Lielā šķirošanas stafete” 4000 skolēniem māca par atkritumu šķirošanu un pārstrādi

13. Jūnijs, 2016

Turpat 4000 bērni visā Latvijā piedalījās Latvijas Zaļā punkta “Lielajā šķirošanas stafetē”, praksē pildot izglītojošus uzdevumus par atkritumu šķirošanu un pārbaudot erudīciju par atkritumu otrreizējo pārstrādi un videi draudzīgu dzīvesveidu.

„Paldies visiem 115 skolotājiem – entuziastiem, kas bija gatavi iesaistīties sociāli nozīmīgā aktivitātē, kāda neapšaubāmi ir arī “Lielā šķirošanas stafete”.  Stafetes uzdevumi bija iespēja praktiski piedalīties atkritumu šķirošanā un videi draudzīgu paradumu ieviešanā savā ikdienā. Ikviens bērns, kurš ir izpildījis Lielās šķirošanas stafetes uzdevumus, sevi pamatoti var dēvēt par vides ekspertu, kas savas zināšanas droši drīkst nodot tālāk savai ģimenei un saviem draugiem. Latvijas Zaļā punkta misija ir veicināt plašāku sabiedrības iesaisti un izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un atkritumu šķirošanu, to padarot par ikdienu, un šo misiju mēs apņemamies turpināt!” uzsver AS „Latvijas Zaļais punkts” direktors Kaspars Zakulis.

“Lielā šķirošanas stafete” ar tās vadītājiem LTV žurnālistu Armandu Tripānu un sporta deju treneri Martu Kalēju un Latvijas Zaļā punkta komandu viesojās 19 Latvijas skolās, iesaistot skolēnus praktiskos uzdevumos, kuros bija jāšķiro atkritumi, jāveido stikla pudeles dzīves cikls, jāpārbauda erudīcija, minot krustvārdu mīklu un pildot citus uzdevumus.
   
Armands Tripāns, “Lielās šķirošanas stafetes” vadītājs un LTV raidījuma “Sporta studija” žurnālists: “Latvijas Zaļā punkta “Lielā šķirošanas stafete” ir reāla iesaiste bērnu izglītošanā par vides saudzēšanas jautājumiem – kā interesantā veidā pavēstīt, cik līdzatbildīgi patiesībā ir paši par vidi mums apkārt. Ikvienas skolas bērni, bija ieinteresēti un viņiem patika piedalīties aktivitātēs. Bērni atkritumu šķirošanas procesu iepazina pilnīgi no citas puses, jo lasot mācību grāmatas vai mēģinot uztvert informāciju, ko skolotājas mēģina ieaudzināt nav tas pats, kas pašiem pielikt roku un piedalīties aktivitātēs, lai izprastu procesus. Viņi paši mācījās, paši darīja, paši pildīja uzdevumus. Šī ir izcila neformālās izglītības formula, kas, manuprāt, ir jāturpina arī nākamajā mācību gadā. Pats pasākuma process ir vienkārši super, ir jāsāk ar mazajiem, lai mācītu, ko šāda rīcība sniedz sabiedrībai un ko viņi paši var ieguldīt vides saglabāšanā.”

Iespēju piedalīties izglītojošajā spēlē “Lielā šķirošanas stafete” ieguva to skolēnu pārstāvētās skolas, kas piedalījās radošo darbu konkursā “Mēs šķirojam. Pievienojies mums!”.

Latvijas Zaļais punkts saka “Paldies!” saviem atbalstītājiem veikaliem “Rimi” un sulu ražotājam “Cido”, kuri atbalstīja “Lielās šķirošanas stafetes” norisi. 

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma politiku