Jaunumi

Izlietoto bateriju savākšanas akcijā skolēni pārspēj biroja darbiniekus

11. Maijs, 2018

Noslēgusies izlietoto bateriju savākšanas akcija “Uzlādē dabas baterijas”, kuras mērķis bija pievērst uzmanību bateriju radītajam kaitējumam un iespējām tās nodot otrreizējai pārstrādei. Lai gan šīs akcijas mērķauditorija bija uzņēmumi, kuri nereti baterijas lieto sevišķi lielos apjomos, Mārupes pamatskolas audzēkņi šajā kampaņā pārspēja biroja darbiniekus, savācot visvairāk izlietoto bateriju.

lēgusies izlietoto bateriju savākšanas akcija “Uzlādē dabas baterijas”, kuras mērķis bija  pievērst uzmanību bateriju radītajam kaitējumam un iespējām tās nodot otrreizējai pārstrādei. Lai gan šīs akcijas mērķauditorija bija uzņēmumi, kuri nereti baterijas lieto sevišķi lielos apjomos, Mārupes pamatskolas audzēkņi šajā kampaņā pārspēja biroja darbiniekus, savācot visvairāk izlietoto bateriju.

Akcijā varēja piedalīties jebkurš uzņēmums un iestāde, kas laika posmā no 19.septembra līdz 30.aprīlim nodotu vismaz vienu piepildītu bateriju spainīti. Mārupes pamatskolas audzēkņi izrādījās visaktīvākie, piepildot 7 izlietoto bateriju “Zaļo Plusu Punkts” spainīšus. Kopumā, apliecinot savas rūpes par apkārtējo vidi, akcijā piedalījās 92 uzņēmumi, bet konkursam kvalificējās un nepieciešamo bateriju apjomu – vismaz vienu pilnu bateriju spainīti piepildīja 28 dalībnieki, kopā pārstrādei nododot 53 spainīšus bateriju jeb 320 kg. 

“Baterijas satur videi un cilvēku veselībai bīstamas vielas, tāpēc tās ir atbilstoši jāuzglabā un pēc izlietošanas jāutilizē. Iedomājieties, ja zemē nometam kaut vienu pirkstiņbateriju, tā rada augsnes piesārņojumu kvadrātmetra platībā, kas saglabājas gandrīz gadsimtu. Esam gandarīti, ka sevišķi pamatskolas audzēkņi tik aktīvi iesaistījās kampaņā, tas nozīmē, ka mūsu nākotne ir drošās rokās,” atklāj Kaspars Zakulis, AS “Latvijas zaļais punkts” direktors.

Kā pateicību par ieguldīto darbu, akcijas uzvarētājs, saņēma ne tikai 200 eiro vērtu dāvanu karti no atpūtas parka “Rāmkalni”, bet spēra soli pretī tīrākai un sakoptākai Latvijai.  Savukārt 12 aktīvākie akcijas dalībnieki - uzņēmumi saņēma veicināšanas balvas. 

“Izlietoto bateriju vākšanas akcijā “Uzlādē dabas baterijas” SIA “Daiļrade EKSPO “ kā uzņēmums, kas iesaista savus sadarbības partnerus un  klientus, piedalījāmies pirmo reizi. Esam gandarīti par atsaucību un sasniegto akcijas rezultātu. Sakām “Paldies!” ikvienam uzņēmumam un iestādei, kas iesaistījās izlietoto bateriju vākšanā! Lai arī akcija ir noslēgusies, arī turpmāk uzņēmumā SIA “Daiļrade EKSPO” varat pieteikt īpašo bezmaksas spainīti un nodot izlietotās baterijas. Tāda veidā tās nonāks drošās rokās un tiks pārstrādātas!”, saka Inese Kalvele, SIA “Daiļrade EKSPO” mārketinga vadītāja.

Akcija norisinājās no 19. septembra līdz 2018. gada 30. aprīlim. Akciju organizēja AS “Latvijas Zaļais punkts” un SIA “Daiļrade EKSPO”, savukārt akciju atbalstīja atpūtas parks “RĀMKALNI”.

 

Pieraksties jaunumiem epastā

Lietojot zalais.lv vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu Privātuma un sīkdatņu politiku